تبليغات X
مدل مانتو
دانلود سریال هیولا

رکاب – دولت مصمم است از تردد خودروهای آلاینده و فرسوده جلوگیری کند

­

خبری از خبرگزاریهای مرتبط با­خودرو­برای شما انتخاب کرده ایم تحت عنوان “رکاب – دولت مصمم است از تردد خودروهای آلاینده و فرسوده جلوگیری کند” که پیشتر بدان میپردازیم.

به نوشته پایگاه خبری «رکاب» با استناد به گفته پایگاه اطلاع‌ رسانی وزارت کشور، این نشست با مسئله تمهیدات تازه در باب اجرای برنامه LEZ­ برای کاهش آلودگی هوا در محدوده کلان‌ شهرها در سال ۹۶ با حضور هوشنگ خندان‌ دل معاون عمران و پیشرفت امور شهری و روستایی وزارت کشور و مدیرعامل شورای محشر هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و به علاوه از طرف دیگر دیگر عضو های شورای محشر هماهنگی ترافیک شهرهای کشور­ امروز در وزارت کشور برگزار شد.

در ابتدای این نشست خبری از اعمال انجام شده در اجرا ی برنامه LEZ برای کاهش آلودگی هوا در محدوده کلان‌ شهرها عرضه شد و سپس مدیران هشت کلان‌ شهر کرج، مشهد، شیراز، اصفهان، قم، کرمانشاه، اهواز و تبریز خبری پیرامون موقعیت دوربین‌های ثبت پلاک و ثبت سرعت در این شهرها و به علاوه از طرف دیگر مشکلات و معضلات موجود برای اجرای این برنامه عرضه دادند.
خندان ‌دل با اشاره به اینکه براساس سرشماری سال قبلی ۳۶ درصد جمعیت شهری کشور در هشت کلان شهر ساکن هستند و عقل حکم می‌کند برای جلوگیری از آلودگی هوا اعمال خود را از نقاط پرجمعیت شروع کنیم ادامه داد: با این وجود باید دقت کنیم این برنامه بدون مشارکت کامل شهرداری‌ها و پلیس راهور محقق نمی‌شود از اینرو لازم است تعامل خوبی میان این ابزار‌ها شکل بگیرد.
وی تاکید کرد: باید عرصه گسترش این برنامه را از روش نصب دوربین‌ های ضروری و اتصال انها به شبکه سیمفا ممکن کنیم، از سویی باید نظام اجرایی کشور را مجاب کنیم که منابع مالی کافی را در دست قرار دهند.

معاون عمران و پیشرفت امور شهری و روستایی وزارت کشور با اشاره به اینکه اکنون معاینه فنی در تمام کشور به روش یکپارچه انجام می‌شود خاطرنشان کرد: این عمل عرصه را برای اعمال قانون از روش شیوه‌های الکترونیکی ممکن می کند. دولت مصمم است که از تردد خودروهای آلاینده و فرسوده جلوگیری کند و شورای محشر حفاظت محیط زیست هم اوضاع سخت‌تری برای صدور معاینه فنی مقرر کرده است. با این وجود باید اقداماتی از نمونه نصب بیشتر دوربین‌ها در خیابان‌ها و جاده‌های کشور انجام شود. اکنون تهران در اجرای این برنامه صدرنشین است و پلیس می تواند خودروهای آلاینده یا خودروهایی که حاوی معاینه فنی نیستند را اعمال قانون کند.
سردار مهری مدیرکل پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا نیز در این نشست با بیان اینکه آمادگی برای اجرای برنامه LEZ برای کاهش آلودگی هوا در محدوده کلان ‌شهرها بخصوص در تهران می باشد و اطلاع ‌رسانی خوبی هم به مردم انجام شده است گفت: سیمفا سامانه بسیار خوبی است که می تواند به وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و پلیس برای کنترل معاینه فنی خودروها کمک کند. با این وجود در استان‌ها برای اجرای این برنامه به دوربین‌های بیشتری نیاز است.
در انتهای نشست دیگر عضو های شورای محشر هماهنگی ترافیک شهرهای کشور به بیان دیدگاه‌های خود برای اجرای بهتر برنامه جلوگیری از آلودگی هوا پرداختند.

با امید به اینکه خبر “رکاب – دولت مصمم است از تردد خودروهای آلاینده و فرسوده جلوگیری کند” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به­خودروهای داخلی­قرار گرفته است.

​

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
نظر بصورت خصوصی ارسال شود